Acest site este site-ul oficial al Parohiei "Sfantul Nicolae" Liteni-Suceava. Orice informatie care apare in spatiul virtual in afara acestui site, nu poate fi socotita autentica.

Cu bucurie strigati-I lui Dumnezeu tot pamantul, numele Sau cantati-i, dati marire laudei Lui! Spuneti-I lui Dumnezaeu cat de infricosatoare sunt lucrarile Tale!. Psalm 65:1-3

Hramul Bisericii - 06 decembrie

In fiecare an pe 06 decembrie de Sf. Nicolae biserica si parohia isi sarbatoresc hramul. Seara in ajunul hramului se savarseste slujba de priveghere iar dupa Sfanta Liturghie savarsita de un sobor de preoti are loc agapa crestineasca.

La aceasta agapa participa un numar de 300-350 credinciosi.

Prin tinerii parohiei sunt trimise pachete cu alimente la 100 de batrani si familii nevoiase.

In fiecare an vom prezenta momente din timpul slujbei si din timpul actiunilor ce au loc cu ocazia hramului.

Psalmul 116