Acest site este site-ul oficial al Parohiei "Sfantul Nicolae" Liteni-Suceava. Orice informatie care apare in spatiul virtual in afara acestui site, nu poate fi socotita autentica.

Cu bucurie strigati-I lui Dumnezeu tot pamantul, numele Sau cantati-i, dati marire laudei Lui! Spuneti-I lui Dumnezaeu cat de infricosatoare sunt lucrarile Tale!. Psalm 65:1-3

Mos Craciun - 25 decembrie

In fiecare an in ziua de Craciun dupa Sfanta Liturghie Mos Craciun vine in biserica si aduce daruri copiilor.

Sunt pregatite in jur de 150 de pachete. Banii pentru aceste pachete provin din cei 2% din impozit redirectionat catre parohie. Nimic nu este regizat sau pregatit ca si serbare, ceea ce sporeste farmecul momentului si emotia copiilor dupa cum reiese din inregistrarile video.

Daca cineva are sugestii sau propuneri pentru acest moment asteptam sa ne contactati.

Psalmul 116